Pijany i bez uprawnień 64-latek za kierownicą opla

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 09:27
fot. archiwum

Blisko dwa promile alkoholu wydmuchał 64-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, które w sobotę zatrzymali kościerscy policjanci. Nie dość, że mężczyzna był pijany, to już od 2012 roku nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zatrzymania doszło w sobotę w Szumlesiu Królewskim.

- Policjanci zatrzymali do kontroli Opla Astrę, za kierownicą którego siedział 64-letni mężczyzna. Funkcjonariusze poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec powiatu kościerskiego wydmuchał blisko dwa promile alkoholu - informuje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych rejestrach okazało się, że mężczyźnie w 2012 roku cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdami.

64-latek odpowie więc za kierowanie pojazdem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Jego pojazd odholowano.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.