Lubieszyn. Wpadła, bo nie miała odblasku

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 09:18
fot. archiwum

Interwencja miała zakończyć się pouczeniem, a ostatecznie 38-latka ukarana została dwoma mandatami karnymi o łącznej wysokości 600 zł. Kobieta wbrew obowiązkowi nie była wyposażona w element odblaskowy. Interweniujących policjantów wprowadziła w błąd co do swoich danych osobowych. Okazało się, że jest też poszukiwana.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 21.30 na trasie Lubieszyn-Nowa Karczma. Patrolujący rejon funkcjonariusze Posterunku Policji w Liniewie zauważyli idącą poboczem, poza terenem zabudowanym, kobietę, która nie była wyposażona w żaden element odblaskowy.

- Policjanci zatrzymali się celem pouczenia kobiety. 38-latka nie posiadała przy sobie żadnego dokumentu, więc miała podać swoje dane osobowe. Podała się jednak za inną osobę. Po ustaleniu prawidłowych danych okazało się, że kobieta poszukiwana jest celem ustalenia miejsca pobytu. Za podanie fałszywych danych osobowych i brak odblasków 38-latkę ukarano mandatem o łącznej wysokości 600 zł - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Policjanci po raz kolejny przypominają: widzieć - to nie to samo co być widocznym, a noszenie odblasków przez pieszych poruszających się po zmroku przy drogach poza obszarem zabudowanym nie jest tylko wymogiem prawa, ale i wyrazem odpowiedzialności i troski o własne życie i zdrowie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.