Kościerzyna. Ferie w kościerskiej Strzelnicy

sobota, 10 lutego 2018 r., 13:51
fot. AL

Tegoroczne ferie dobiegają końca. Z bogatej oferty przygotowanej przez placówki kulturalne i sportowe mogli skorzystać najmłodsi mieszkańcy miasta Kościerzyna. Przez ostatni tydzień chętnie i licznie uczestniczyli w zajęciach w Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica".

Pierwszy tydzień małym mieszkańcom Kościerzyny upłynął na zajęciach zorganizowanych przez Kościerski Dom Kultury. W programie znalazły się takie pozycje, jak: zajęcia artystyczne (szycie maskotek, maski karnawałowe), zajęcia z samoobrony , warsztaty muzyczne, wspólne czytanie bajek, spektakl teatralny "Książę i żebrak", ognisko z kiełbaskami, czy zabawa karnawałowa.

W drugim tygodniu na wspólne spędzenie ferii najmłodszych mieszkańców miasta zaprosiło Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica" w Kościerzynie. Na dzieci czekały liczne warsztaty, w tym między innymi z wypiekania kukli kaszubskiej, produkcji swojskiego masła, czy tworzenia mioteł chruścianych. A tym samym dzieci nie tylko dobrze się bawiły, ale też poznawały zwyczaje i tradycje kaszubskie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.