Kościerzyna. Mimo upomnień, wciąż zatruwali środowisko. Zostali ukarani mandatem

piątek, 9 lutego 2018 r., 09:51
fot. nadesłane/Straż Miejska w Kościerzynie

Przed tygodniem z jednej z posesji przy ulicy 8 Marca w Kościerzynie unosiły się kłęby szarego dymu. Jak się okazało, właściciele spalali w przydomowym ognisku odpady organiczne. Pouczono ich. Nie poskutkowało. Kolejna interwencja strażników zakończyła się już mandatem karnym.

Jak już pisaliśmy, w sobotę, 3 lutego strażnicy miejscy interweniowali przy ulicy 8 Marca, gdzie właściciele jednej z posesji spalali na podwórku odpady organiczne. Wizyta strażników zakończyła się pouczeniem mieszkańców i upomnieniem.

Niespełna tydzień później pracownicy Straży Miejskiej w Kościerzynie po raz kolejny interweniowali w tym samym miejscu. Tym razem interwencja zakończyła się ona ukaraniem właścicieli mandatem karnym.

- W czwartek, 8 lutego w tym samym miejscu strażnicy miejscy ujawnili spalanie odpadów w ognisku, a sprawca spalania został ukarany mandatem karnym - informuje Tomasz Smuczyński, Komendant Straży Miejskiej w Kościerzynie.

Przypomnijmy, że palenie śmieci jest zabronione, a za złamanie tego zakazu grożą sankcje. Osoby, które spalają odpady mogą zostać ukarane mandatem w wysokości 500 zł. W przypadku nieprzyjęcia mandatu sprawa kierowana jest do sądu, który może nałożyć karę grzywny już do 5.000 zł.

Warto dodać, że palenie śmieci powoduje powstawanie dymu, który oprócz tego, że wydziela nieprzyjemny zapach, zanieczyszcza atmosferę związkami metali ciężkich. Są one zawarte w powstającym w procesie spalania pyle. Skażone powietrze szkodzi zdrowiu i zatruwa środowisko naturalne.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.