I Kościerski Marszobieg Purcla za nami

czwartek, 8 lutego 2018 r., 14:27
fot. AL

Do udanych można zaliczyć pierwszą edycję Kościerskiego Marszobiegu Purcla. Na starcie stanęło około 100 osób, które ponad dwukilometrową trasę pokonały spacerując bądź biegnąc. Niezależnie jednak od formy na mecie na każdego czekał kaszubski pączek.

W czwartkowe południe na kościerskim Rynku zabrzmiała muzyka, w rytm której około stu osób rozgrzewało się przed I Kościerskim Marszobiegiem Purcla. Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja i dobre humory wśród uczestników, którzy nową inicjatywę miasta przyjęli z wielkim entuzjazmem.

- Przyszliśmy razem z dziećmi. Bardzo fajny pomysł. Pokazuje, że można inaczej spędzić tłusty czwartek. Pospacerować. Poruszać się, a spalone kalorie uzupełnić pączkiem, bo tradycję trzeba podtrzymywać - mówi jedna z uczestniczek marszobiegu.

Trasa spaceru lub biegu liczyła nieco ponad dwa kilometry. Wszyscy, którzy dotarli na metę otrzymali kaszubskiego pączka.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.