Kościerzyna. Spalali odpady - interweniowali strażnicy miejscy

środa, 7 lutego 2018 r., 14:06

Kościerzyna słynie z zanieczyszczonego powietrza, a jak widać na załączonym materiale filmowym, jej mieszkańcy dbają o to, by sława ta nie ustawała. Nasz Czytelnik nagrał bowiem filmik, jak w centrum miasta spalano odpady.

Sytuacja miała miejsce przy ulicy 8 Marca w Kościerzynie. Z jednej posesji wydobywały się kłęby dymy, co postanowił uwiecznić na filmiku jeden z naszych Czytelników. W tej sprawie w sobotnie popołudnie interweniowali też strażnicy miejscy.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o zadymieniu. Na miejsce udał się patrol. Strażnicy stwierdzili, że zadymienie powstało wskutek spalania odpadów ogrodniczych. Uświadomiono właściciela posesji, polecono zagasić ognisko i pouczono - informuje Piotr Bruski, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Kościerzynie.

Jak dodaje, spalanie odpadów organicznych, tak samo jak innych śmieci, jest zabronione.

Palenie śmieci powoduje powstawanie dymu, który oprócz tego, że wydziela nieprzyjemny zapach, zanieczyszcza atmosferę związkami metali ciężkich. Są one zawarte w powstającym w procesie spalania pyle. Skażone powietrze szkodzi zdrowiu i zatruwa środowisko naturalne.

Warto dodać, że za palenie śmieci grożą sankcje. Osoby, które spalają odpady mogą zostać ukarane mandatem w wysokości 500 zł. W przypadku nieprzyjęcia mandatu sprawa kierowana jest do sądu, który może nałożyć karę grzywny już do 5.000 zł.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.