Wiemy, kim jest 25-latek zatrzymany za liczne wyłudzenia i oszustwa

wtorek, 6 lutego 2018 r., 13:58
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

25-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, którego w poniedziałek pod zarzutem wyłudzeń i oszustw zatrzymali kościerscy kryminalni, to prezes Kaszubi Kościerzyna. Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, kredyty i pożyczki miał wyłudzać jako pracownik jednego z parabanków.

Przypomnijmy, że nad sprawą kościerscy kryminalni pracowali od września. W poniedziałek w toku śledztwa zatrzymali 25-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu kościerskiego. Jak udało nam się ustalić, zatrzymany to prezes Kaszubi Kościerzyna, który zarzucane mu przestępstwa miał popełniać jako pracownik jednego z parabanków.

Jak już informowaliśmy, na obecnym etapie dochodzenia, z zabezpieczonych dokumentów wynika, że przy użyciu sfałszowanych lub zeskanowanych dokumentów wielu osób zawierano umowy. 25-latek spędził noc w policyjnym areszcie, już usłyszał ponad 60 zarzutów, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do ośmiu lat. W przeszłości mężczyzna był już karany za przestępstwa. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Śledczy wystąpią do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 25-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Do sprawy wrócimy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.