25-latek wyłudzał kredyty. Usłyszał ponad 60 zarzutów!

wtorek, 6 lutego 2018 r., 11:32
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Ponad 60 zarzutów usłyszał 25-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, który został zatrzymany w poniedziałek przez kościerskich kryminalnych. Podejrzany jest o wyłudzanie kredytów na podstawie fałszywych danych. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

W poniedziałek kościerscy kryminalni między innymi pod zarzutem oszustwa zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu kościerskiego.

- Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą od września ubiegłego roku pracowali nad sprawą wyłudzeń kredytów i chwilówek na kwotę ponad 100.000 zł - informuje p.o. rzecznika kościerskiej policji, sierż. Mateusz Czucha.

- Na obecnym etapie dochodzenia, z zabezpieczonych dokumentów wynika, że przy użyciu sfałszowanych lub zeskanowanych dokumentów wielu osób zawierano umowy. 25-latek spędził noc w policyjnym areszcie, już usłyszał ponad 60 zarzutów, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do ośmiu lat. W przeszłości mężczyzna był już karany za przestępstwa. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań - dodaje.

Śledczy wystąpią do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 25-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.