Za wspólny spacer otrzymasz pączka. Przed nami I Marszobieg Purcla

poniedziałek, 5 lutego 2018 r., 17:30
fot. nadesłane/UM Kościerzyna

Tegoroczny tłusty czwartek z pewnością zapisze się w historii miasta. Samorząd zamierza bowiem zainaugurować Kościerski Marszobieg Purcla, który w kolejnych latach ma być kontynuowany. Wszyscy chętni, którzy pokonają wyznaczoną trasę, w nagrodę otrzymają kaszubskiego purcla. To jednak nie jedyne atrakcje jakie przygotowali organizatorzy tegoż wydarzenia.

W czwartek w samo południe miasto Kościerzyna zaprasza na Rynek, gdzie odbędzie się I Kościerski Marszobieg Purcla.

- Trasa biegu będzie prowadzić ul. Rynek, Długą, Rzemieślniczą aż do budynku "Rolnika", gdzie uczestnicy zawrócą, po czym ul. Rzemieślniczą i Długą wrócą na kościerski rynek. Na mecie otrzymają pysznego pączka - kaszubskiego purcla. Serdecznie zapraszam mieszkańców do wzięcia udziału w marszobiegu, zwłaszcza sportowców, miłośników nordic walking, seniorów, młodzież i dzieci, które spędzają ferie w naszym mieście - mówi Michał Majewski, Burmistrz Kościerzyny.

Głównym celem imprezy jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród mieszkańców i turystów.

- Zamierzamy ożywić miasto w okresie zimowym oraz zachęcić do aktywnego spędzania czasu. Dzisiaj ruch i rekreacja są bardzo ważne. Mam nadzieję, że pomysł organizowania imprezy połączonej z aktywnością fizyczną, spalaniem kalorii oraz zjedzeniem na mecie pysznego pączka przyjmie się i będziemy organizować kolejne edycje tej imprezy - mówi Jacek Konkol z Urzędu Miasta Kościerzyna.

Wspólny Marszobieg Purcla ulicami śródmieścia zainauguruje zumba na Rynku. Na uczestników wydarzenia będa czekały też atrakcyjne nagrody.

Organizatorami Marszobiegu Purcla są Urząd Miasta Kościerzyna, Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Młodzieżowa Rada Miasta, Kościerski Dom Kultury, Straż Miejska, Piekarnia Cukiernia B&J Jarzębińscy oraz Turystyczne Kaszuby Regatta Sports.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.