Osowo. Pijany 17-latek za kierownicą VW Polo

poniedziałek, 5 lutego 2018 r., 10:10
fot. archiwum

Ponad 1,6 promila alkoholu wydmuchał 17-letni kierujący WV Polo, którego policjanci zatrzymali w sobotę w Osowie. Nastolatek ze względu na wiek nie posiadał uprawnień do kierowania, a o kursie na prawo jazdy z pewnością może zapomnieć na kilka najbliższych lat.

Do zatrzymania nietrzeźwego nastolatka doszło w sobotę w Osowie (gm. Karsin). Jak informuje sierż. Mateusz Czucha z kościerskiej komendy, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli VW Polo, za kierownicą którego siedział 17-latek. Nie dość, że nastolatek nie powinien kierować pojazdem, to dodatkowo był też pijany. Wydmuchał ponad 1,6 promila alkoholu.

17-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.