Tłumy w kościerskiej stacji krwiodawstwa

sobota, 3 lutego 2018 r., 18:13
fot. AL

Mieszkańcy powiatu kościerskiego i to zarówno ci mundurowi, jak i nienoszący munduru tłumnie przybyli w sobotę do stacji krwiodawstwa w Kościerzynie, by podzielić się najcenniejszym darem, jakim jest krew. Wspólnie udało się oddać ponad 16 litrów płynu przywracającego zdrowie i ratującego życie.

Za nami pierwsza z tegorocznych akcji pn. "Sobota Mundurowych Krwiodawców". Cieszyła się ona sporym zainteresowaniem zarówno wśród mundurowych, jak i pozostałych osób, które w sobotnie przedpołudnie licznie odwiedziły terenowy oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kościerzynie, by podzielić się z potrzebującymi darem krwi.

Łącznie krew oddało 36 osób, w tym 19 strażaków, funkcjonariusz policji oraz 16 osób nienoszących munduru. Tym samym stacja krwiodawstwa wzbogaciła się aż o nieco ponad 16 litrów drogocennego leku.

Dzięki sobotnim akcjom oddawania krwi przybywa osób, które cyklicznie dzielą się płynem dającym nadzieję i ratującym życie.

- Na przykładzie naszego klubu widać, że podczas sobotnich akcji regularnie pojawiają się te same twarze. W 2017 roku nasi klubowicze oddali łącznie powyżej 36 litrów krwi, gdy rok wcześniej liczba ta wynosiła około 24 litrów. W sumie w kościerskiej stacji krwiodawstwa w minionym roku oddano około 52 litrów krwi. Jest to imponujący wynik, który dostrzeżono też w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku - mówi mł. kpt. Radosław Zwara, prezes Klubu HDK przy KP PSP w Kościerzynie.

- Mamy nadzieję, że te nasze akcje będą kontynuowane. W marcu odbędzie się kolejna ogólnopolska akcja "SpoKREWnieni służbą", do której na pewno też dołączymy - dodaje.

Przypomnijmy, że kolejne sobotnie akcje oddawania krwi zaplanowano na 21 kwietnia, 23 czerwca, 8 września i 17 listopada (rejestracja dawców w godzinach 7.15 do 11.30).

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.