Siedem medali dla kościerskich karatetów na mistrzostwach w Toruniu

niedziela, 4 lutego 2018 r., 10:41
fot. nadesłane/Krzysztof Sosnówka

165 zawodników wystartowało podczas mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego w Kyokushin Karate. O medale walczyli też zawodnicy Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy do Kościerzyny przywieźli aż siedem krążków, w tym aż cztery złote.

Zawody odbyły się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Toruniu. Mistrzostwa otworzył Artur Wilento - prezes Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin. Łącznie o tytuły i medale walczyło aż 165 zawodników z klubów województwa kujawsko-pomorskiego zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin Karate z Bydgoszczy, Chełmna, Chełmży, Golubia-Dobrzynia, Koronowa, Solca Kujawskiego, Świecia, Torunia, Wąbrzeźna oraz z Kościerzyny. Mistrzostwa odbyły się w dwóch konkurencjach kata - 90 zawodników, kumite - 145 zawodników na trzech matach.

Kościerski Klubu Kyokushin Karate reprezentowało 14 zawodników. Kościerscy zawodnicy aż siedmiokrotnie stawali na podium, zdobywając łącznie siedem medali, w tym cztery złote, srebro i dwa brązowe. Trzykrotnie też zajmowali czwarte miejsca.

- Nasi zawodnicy po raz kolejny pokazali charakter i prawdziwego ducha walki. Na 14 zawodników 10 znalazło się w pierwszej czwórce. Cieszy to tym bardziej, że przed nami Mistrzostwa Polski Północnej w Kościerzynie, które odbędą się 17 marca na hali Sokolnia - ocenia trener Krzysztof Sosnówka.

- Wstęp na zawody będzie wolny, więc każdy kto będzie chciał zobaczyć naszych karateków, będzie mógł przyjść i zagrzewać ich do walki o medale, a na pewno nie będzie łatwo - zachęca.

Wyniki poszczególnych zawodników:
Zofia Wyszecka - I miejsce w konkurencji kumie dziewcząt 9-10 lat -30 kg
Joanna Bek - I miejsce w konkurencji kumie dziewcząt 9-10 lat -35 kg
Karolina Wajer - I miejsce w konkurencji kumie dziewcząt 11-12 lat -40 kg
Mikołaj Ugowski - I miejsce w konkurencji kumie chłopców 13-14 lat -55 kg
Mateusz Sosnówka - II miejsce w konkurencji kata do 10 lat
Amelia Kreft - III miejsce w konkurencji kumie dziewcząt 9-10 lat -35 kg
Marta Kryszyńska - III miejsce w konkurencji kumie dziewcząt 13-14 lat -50 kg
Kinga Ziółkowska - IV miejsce w konkurencji kata do 10 lat
Eryk Moltzan - IV miejsce w konkurencji kumie chłopców 11-12 lat -45 kg
Patrycja Piesik - IV miejsce w konkurencji kumie dziewcząt 13-14 lat -50 kg

Kościerski Klub Kyokushin Karate reprezentowali ponadto: Paulina Lubecka, Szymon Lubecki, Anna Kamińska i Zofia Kryszyńska.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.