Kościerzyna. Centrum miasta, a utoniesz w błocie

piątek, 2 lutego 2018 r., 10:27
fot. nadesłane

Z prośbą o interwencję zwrócili się do nas mieszkańcy jednej z osiedlowych uliczek w Kościerzynie. Od lat próbują doprosić się utwardzenia ich traktu, chociażby płytami drogowymi, gdyż w okresie opadów deszczu czy roztopów, drogę do swoich domów muszą pokonywać przez błoto.

- Jestem mieszkańcem ulicy Krasickiego w Kościerzynie. Nie mogę dłużej znieść tego, jak wygląda droga dojazdowa do mojego i nie tylko mojego domu. Odkąd pamiętam zawsze był z tym problem, a sąsiedzi od zawsze poruszali ten temat u władz miasta począwszy od burmistrza Marcina Modrzejewskiego poprzez Zdzisława Czuchę po Michała Majewskiego - pisze nasz Czytelnik

- Czy w budżecie miasta naprawdę nie ma środków na utwardzenie i położenie chociażby płyt typu jumbo, bo o asfalcie nie śmiałbym marzyć na niespełna 60-metrowej uliczce? - pyta mieszkaniec ulicy Krasickiego.

Takich uliczek, jak podkreśla burmistrz Kościerzyny, jest w mieście więcej.

- Musimy poczekać na rozstrzygnięcie przetargów zaplanowanych inwestycji. Jeśli pojawią się oszczędności, to będę starał się wszystkie te środki przeznaczyć właśnie na zadania drogowe w mieście. W kolejnych latach nie chciałbym przystępować do dużych zadań, które zabierają wszystkie środki, ale wyjść do osiedli, zrobić ciągi pieszo-jezdne, utwardzić drogi płytami, aby chociaż w taki sposób ułatwić dojazd mieszkańcom do swoich posesji, poprawić im warunki -

Jak dodaje, rozpoczęcie prac na poszczególnych uliczkach przyspieszyłaby chęć partycypacji mieszkańców w realizacji zadania.

- Sytuację poszczególnych ulic poprawiłoby to, gdyby mieszkańcy chcieli partycypować w zadaniu. Było tak między innymi na ulicy Malinowej, na Osiedlu Tysiąclecia, czy Świętojańskiej. Mieszkańcy, wspólnota partycypowała w 15-20 proc. kosztów całego zadania. To poprawiało ich notowania rankingowe. Mieszkańcy ulicy Towarowej Bocznej z kolei zwrócili się do nas, abyśmy udostępnili im stare płyty drogowe, a oni we własnym zakresie je sobie położą. Takie rozwiązania też są praktykowane. Tam, gdzie będzie zaangażowanie mieszkańców, to zawsze będziemy się starać pomóc - podsumowuje burmistrz Michał Majewski.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.