Chciał kupić telefon przez internet. Pozostał bez towaru i pieniędzy

piątek, 2 lutego 2018 r., 09:38
fot. archiwum

Zamówili produkty. Wpłacili zaliczki. Nagle kontakt ze sprzedającym się urwał. Pozostali bez zakupów i pieniędzy. Kościerscy policjanci systematycznie otrzymają takie zgłoszenia. W ostatnim czasie ofiarą oszusta internetowego padł 36-latek, który wpłacił 3.200 zł za telefon komórkowy, którego nie otrzymał. Funkcjonariusze po raz kolejny więc apelują o zachowanie rozsądku podczas zakupów przez internet.

- W środę zgłosił się do nas 36-letni mężczyzna. Trzy tygodnie wcześniej na jednym z portali internetowych zamówił telefon komórkowy o wartości 3.200 zł. Zapłacił za niego. Do chwili obecnej nie otrzymał jednak zamówionego towaru, a kontakt ze sprzedającym się urwał - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- 10 stycznia otrzymaliśmy zgłoszenie od kobiety, która zakupiła koszulki polo. Pozostała bez pieniędzy i towaru - kontynuuje.

Nie tak dawno kościerską komendę odwiedziła też mieszkanka Kościerzyny, która wiosną ubiegłego roku zamówiła przez internet wino o wartości niemal 370 zł i do tej pory go nie otrzymała.

Takich przypadków kościerscy funkcjonariusze odnotowują wiele. Schemat działania internetowych oszustów jest zwykle bardzo podobny. Poprzez ogłoszenia w sieci oferują na sprzedaż różne towary bądź usługi po bardzo atrakcyjnej cenie. Po dokonaniu przez kupującego wpłaty na podane konto bankowe, wszelki kontakt ze sprzedającym nagle się urywa. Oszukany nie ma więc ani pieniędzy, ani towaru.

- Przed dokonaniem transakcji warto sprawdzić wiarygodność osoby sprzedającej dany produkt, a zamiast uiszczać opłatę za towar przed wysyłką, zapłacić nieco więcej i wybrać opcję zapłaty za pobraniem. Jeżeli już decydujemy się płacić przed wysyłką, warto dokonywać takich płatności za pośrednictwem portali aukcyjnych. Posiadają bowiem dodatkowe zabezpieczenia, więc łatwiej odzyskać pieniądze - radzi rzecznik kościerskiej policji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.