Stara Kiszewa. Odłamek asfaltu przebił szybę i wleciał do mieszkania

czwartek, 1 lutego 2018 r., 11:58
fot. nadesłane

Chwile grozy w środowy wieczór przeżyli mieszkańcy jednego z budynków przy ulicy Kościerskiej w Starej Kiszewie. Kawałek asfaltu wypadając spod koła przejeżdżającego drogą wojewódzką tira, przebił szybę i wleciał do mieszkania.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 19. przy ulicy Kościerskiej w Starej Kiszewie. Przez okno do jednego z budynków mieszkalnych wpadła bryła asfaltu. Na miejsce wezwano policję.

- Z ustaleń policjantów wynika, że przejeżdżający drogą wojewódzką tir wjechał w dziurę w jezdni, wskutek czego odłamał się kawałek asfaltu. Odłamek wydostając się spod koła tira uszkodził szybę w oknie jednego z budynków mieszkalnych - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, funkcjonariusze zlecili też zabezpieczenie dziury, aby nie doszło do kolejnych niebezpiecznych zdarzeń.

- Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, natychmiast wysłałem na miejsce ekipę, która przeprowadziła tymczasowy remont zabezpieczający wyrwę - przyznaje Jerzy Wojewódka, kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Kartuzach.

- Niestety stan naszych dróg jest taki, a nie inny i takie wypadki się zdarzają. Jesteśmy ubezpieczeni od nieszczęśliwych wypadków, więc pokryjemy szkodę - podkreśla.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.