Kościerski ortopeda Marcin Omernik został mistrzem Europy w narciarstwie alpejskim

czwartek, 1 lutego 2018 r., 10:19
fot. nadesłane/Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

Lekarz Marcin Omernik, Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, wieloletni pracownik Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, zdobył dwa medale (złoto i srebro) podczas trwających od 18 do 21 stycznia br. Mistrzostwach Europy Lekarzy (European Med Ski CUP 2018) w Beskid Sport Arena w Szczyrku.

Tym samym Marcin Omernik został Mistrzem Europy w Slalomie Gigancie oraz Wicemistrzem Europy w Slalomie w narciarstwie alpejskim lekarzy w kategorii wiekowej 45+.

- Obecne sukcesy bardzo nas cieszą, jesteśmy z nich dumni i w zasadzie to nie jesteśmy zaskoczeni. To człowiek, który od wielu lat bywa w czołówkach zawodów Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim lekarzy. W dużej mierze jest to wynikiem zamiłowania do wielu dyscyplin sportowych a zwłaszcza "białego szaleństwa"- mówi mgr Bożena Bartnicka, Starsza Pielęgniarka na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

W mistrzostwach konkurowali ze sobą lekarze i lekarze stomatolodzy z różnych części Europy, m.in. z Włoch, Słowacji, Niemiec i Ukrainy. Organizatorami głównymi Mistrzostw była Naczelna Izba Lekarska i Stowarzyszenie Narciarskie Polskimed.

Patronat sportowy nad zawodami objął prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

nadesłane/Anita Dahm-Sobczyńska/Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.