Tłumy w kościerskiej komendzie

środa, 31 stycznia 2018 r., 12:36
fot. AL

Z okazji ferii zimowych Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie tradycyjnie już otworzyła swoje drzwi i pokazała, jak wygląda praca policjantów "od kuchni". Największym zainteresowaniem zwiedzanie komendy cieszyło się wśród dzieci, którzy mieli okazję przyjrzeć się codziennej pracy funkcjonariuszy oraz zobaczyć policyjny sprzęt i zasiąść za kierownicą radiowozu.

Wiele radości i frajdy sprawiły dzieciom odwiedziny u kościerskich policjantów. Przemierzyli komendę i poznawali tajniki pracy stróżów prawa. Podczas wizyty na świetlicy mali goście nie tylko mogli posłuchać o codziennej służbie funkcjonariuszy, ale także obejrzeć środki przymusu bezpośredniego znajdujące się na wyposażeniu policjantów. Dzieci z ochotą zakładały kamizelki kuloodporne, kaski, czy kajdanki.

Zainteresowaniem cieszyły się też alkogogle i narkogogle. Tradycyjnie też wycieczka zawędrowała na parking radiowozów, gdzie każdy mógł zasiąść za kierownicą, czy włączyć syrenę.

- Policjanci wszystkim uczestnikom rozdali widokówki, jak i opaski odblaskowe. Zainteresowanie było duże. Komendę odwiedziło blisko 200 osób z grup zorganizowanych, dużo mam i ojców z dziećmi oraz dziadków z wnukami - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.