Karsin. Umowa na projekt i budowę PSZOK-u podpisana

środa, 31 stycznia 2018 r., 12:00
fot. nadesłane/UG Karsin

Zakład Usług Drogowych Bogusława Szycy z Chojnic zaprojektuje i wybuduje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Cisewiu. Karsiński samorząd podpisał już umowę z wykonawcą inwestycji, na której realizację pozyskał środki unijne.

Obiekt będzie się mieścił przy gminnej oczyszczalni ścieków w Cisewiu.

- Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wynika m.in. z założeń ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Będzie to nowoczesny, nieuciążliwy dla mieszkańców obiekt, gdzie będzie można bezpłatnie oddać odpady nie objęte standardową zbiórką, a przede wszystkim odpady o dużej masie oraz gabaryty. Dodatkowo, w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach, będzie można pozostawić odpady takie jak farby, lakiery, rozpuszczalniki, baterie, świetlówki itp. - wyjaśnia karsiński samorząd.

- Wyznaczone zostaną również miejsca na składowanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W wydzielonym obszarze będzie możliwość deponowania zużytych opon samochodowych. Odpady będą przetrzymywane w punkcie tymczasowo, jedynie do momentu zapełnienia kontenerów, po czym zostaną wywiezione, gdyż PSZOK nie jest miejscem ich składowania - kontynuuje.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną także szkolenia dotyczące segregacji odpadów wśród uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Karsin. Dzięki realizacji inwestycji objętych selektywnym zbieraniem odpadów zostanie 6.500 mieszkańców.

Przypomnijmy, że na budowę PSZOK-u gmina Karsin pozyskała środki unijne. Łączna wartość inwestycji to około 280.000 zł, z czego dofinansowanie wyniesie 192.000 zł.

Wykonawca zadania, którym jest Zakład Usług Drogowych Bogusława Szycy z Chojnic, wykona je zgodnie z zasadą "zaprojektuj i wybuduj". Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ma powstać do połowy roku.

AL
info. UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.