100 bezpłatnych cytologii w Kościerzynie z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

wtorek, 30 stycznia 2018 r., 13:51
fot. archiwum

100 pań, w terminie od 1 do 9 lutego br. (poza sobotą i niedzielą) w godz. 8-14, będzie mało okazję bezpłatnie poddać się badaniu cytologicznemu w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Cytologia to najprostszy i najskuteczniejszy sposób, by wcześnie zdiagnozować nowotwór szyjki macicy. Powszechnie wiadomo, że rak wcześnie wykryty jest możliwy do wyleczenia.

Panie, które chcą skorzystać z zaproszenia, proszone są o podejście bezpośrednio na Ginekologiczno-Położniczą Izbę Przyjęć (wejście od strony SORu).

- Nie trzeba się zapisywać, wystarczy po prostu przyjść. Samo badanie trwa krótko, a może uratować życie. Jeśli jeszcze przed badaniem, któraś z Pań będzie miała pytania, zawsze może zadzwonić pod numer tel. 58 686-03-82 do Położnej Koordynującej - zaznacza Anita Dahm-Sobczyńska, rzecznik prasowy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

Z bezpłatnych badań mogą skorzystań panie w wieku od 18 do 70 lat.

- Zabierzcie mamy, siostry, córki, koleżanki i przyjdźcie - zachęca kościerski szpital.

oprac. AL
info. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.