Kościerzyna. 55-latek odpowie za kradzież wózka inwalidzkiego

wtorek, 30 stycznia 2018 r., 11:46
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Dzięki pracy operacyjnej kościerskich kryminalnych udało się nie tylko ustalić złodzieja wózka inwalidzkiego o wartości 7.000 zł, ale też odzyskać utracone mienie. Zarzut kradzieży usłyszał 55-letni mężczyzna. Wózek inwalidzki powrócił już do swojego właściciela.

Zgłoszenie o kradzieży wózka inwalidzkiego kościerscy policjanci otrzymali w niedziele.

- Pokrzywdzony 59-letni mieszkaniec naszego miasta pozostawił wózek przy wjeździe do sklepu w Kościerzynie. Kilkanaście minut później, kiedy stwierdził, że go skradziono, natychmiast powiadomił Policję. Wózek był jego jedynym transportem - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Kryminalni zajmując się okolicznościami tej kradzieży ustalali świadków i zbierali informacje wśród mieszkańców pobliskich posesji. Policjanci pracując nad sprawą wytypowali mężczyznę, który ukradł wózek inwalidzki o wartości 7.000 zł. 55-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania, a skradziony wózek znajdował się w chlewiku. Zebrane materiały dały podstawy do przedstawienia zarzutu kradzieży 55-latkowi - dodaje.

Odzyskany wózek trafił już do właściciela. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.