Dzień Baci i Dziadka koła emerytów w Wielu

wtorek, 30 stycznia 2018 r., 09:41
fot. nadesłane

Wielewski oddział związku emerytów, rencistów i inwalidów jest jednym z prężniej działających kół w regionie. Jego członkowie regularnie spotykają się na okazjonalnych imprezach. Przed tygodniem spotkali się z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Już od szeregu lat Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło Wiele organizuje okazjonalne spotkania członków i sympatyków Koła. W środę, 24 stycznia w Klubie Domu Kultury odbyło się spotkanie członków i sympatyków koła z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Do bohaterów uroczystości z niespodzianką przybyła też młodzież.

- Miłą niespodzianką było dla nas przygotowane przez uczennice klasy 7B Zespołu Szkół w Wielu, Agnieszkę Laskę, Aurelię Liberę, Wiktorię Łukowicz, Agatę Knitter w reżyserii Kasi Czapiewskiej i dyrektor Domu Kultury w Wielu Justyny Piekarskiej spektaklu słowno-muzycznego z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego. Seniorzy oklaskami dziękowali za każdy występ dziewcząt. Na koniec spektaklu dziewczęta wręczyły wszystkim uczestnikom spotkania laurki dla babć i dziadków. Była to piękna lekcja integracji międzypokoleniowej, kształtująca tożsamość dzieci i wnuków. Wszyscy byliśmy wzruszeni - podkreśla szef wielewskiego koła Ryszard Szumigaj, który w dowód podziękowania uczennicom i reżyserom spektaklu wręczył słodycze.

Po spektaklu babcie i dziadkowie spotkali się przy kawie i ciastku. Najlepsze życzenia uczestnikom spotkania złożył Przewodniczący Zarządu Koła, jak i przybyli na spotkanie goście, w tym wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kościerskiego Józef Modrzejewski oraz sołtys wsi Wiele Barbara Synak.

Spotkanie było też okazją do przedstawienia planów na 2018 roku.

- Uroczystość ta pozwoliła miło spędzić kilka chwil, dała radość i możliwość spotkania ludzi jesieni życia. Na 2018 roku zarząd koła zaplanował siedem spotkań okazjonalnych z Sylwestrem włącznie. Spotkania te pozwalają uaktywniać osoby starsze, które w działalności koła mogą realizować swoje pomysły i potrzeby - podsumowuje Ryszard Szumigaj, przewodniczący koła.

Warto dodać, że wielewski oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów liczy 42 członków i jako jedyne w regionie posiada własną stronę internetową (pzerii-wiele.bo.pl).

Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka było możliwe dzięki wsparciu finansowym wójta gminy Karsin.

AL
info. Ryszard Szumigaj

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.