Policjanci radzili, jak bezpiecznie spędzić ferie

sobota, 27 stycznia 2018 r., 13:05
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kościerskiej komendy odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kościerzynie. Podczas wizyty funkcjonariusze omawiali zasady bezpieczeństwa w domu i poza domem podczas ferii zimowych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego z kościerskiej komendy w piątek odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej nr 2 w Kościerzynie. W spotkaniach uczestniczyły wszystkie klasy I-V. Funkcjonariusze opowiadali uczniom o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu oraz tłumaczyli, jakie zachowania są bezpieczne.

Mundurowi objaśniali, że zamarznięte sadzawki, jeziora i stawy to nie są miejsca do zabawy. Wyjaśnili dzieciom, że na sankach można zjeżdżać z górek, które są daleko od drogi oraz że nie wolno rzucać śnieżkami w przejeżdżające samochody. Tłumaczyli dzieciom, co robić, kiedy do drzwi puka ktoś obcy lub nieznana osoba zaczepia dziecko poza domem. Przekonywali za pośrednictwem omawianych przykładów, jakie zagrożenie może spotkać dziecko podczas korzystania z Internetu bez wiedzy i zgody rodziców.

Dodatkowym zagadnieniem było omówienie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z chodnika czy pobocza drogi oraz wspominali i zachęcali do noszenia przez dzieci elementów odblaskowych. Policjanci wskazywali także, w jaki sposób najmłodsi powinni być przewożeni w samochodach i przypominali o korzystaniu z fotelików ochronnych oraz zapinaniu pasów bezpieczeństwa.

Podczas spotkania dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek mundurowych, a na zakończenie zadawały pytania.

KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.