Kościerzyna. Puzzle na 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Ułóż układankę i zgarnij nagrodę

piątek, 26 stycznia 2018 r., 18:44

W tym roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji miejscy urzędnicy zapraszają mieszkańców do wspólnej zabawy, która potrwa przez cały rok. Podczas dwunastu kościerskich wydarzeń ich uczestnicy otrzymają łącznie 12 puzzli, które złożą się w jedną układankę - małego kościerzaka w narodowych barwach. Na kolekcjonerów wszystkich elementów będzie czekał też specjalny upominek. Pierwszego puzzla będzie można otrzymać już w niedzielę.

Zbieraj puzzle i wygrywaj nagrody - zachęca kościerski magistrat, który postanowił w wyjątkowy sposób uczcić w Kościerzynie setną rocznicę powrotu Polski na mapę Europy. Miejscy urzędnicy zapraszają mieszkańców do zbierania, element po elemencie specjalnych puzzli upamiętniających odzyskanie przez nasz kraj wolności.

- Pomysł narodził się podczas spotkania ze wszystkimi dyrektorami naszych jednostek. Zrobiliśmy burzę mózgów. Padło wiele pomysłów, jednym z nich były właśnie puzzle. Pomysł ten wszystkim się spodobał, więc przystąpiliśmy do jego realizacji - wyjaśnia Ewa Chmielecka, naczelnik wydziału rozwoju Urzędu Miasta w Kościerzynie.

- Na obrazku puzzli znajduje się mały kościerzak, mały kościerski patriota, który już świętuje setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nim i my. Dzieci i młodzież są naszą przyszłością i naszą nadzieją, dlatego właśnie to mały chłopiec stał się bohaterem tych okolicznościowych puzzli - dodaje.

Puzzle składają się z 12 elementów i tyle też będzie liczył cykl wydarzeń dedykowanych 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pierwsza z nich odbędzie się już w niedzielę, kiedy na Rynku będziemy świętować 98. rocznicę wkroczenia do Kościerzyny wojsk Hallera. Pierwszy element puzzli będzie można otrzymać podczas zaplanowanego tuż po oficjalnych uroczystościach Mini Rajdu Kaszubskiego (element układanki będzie rozdawany w Punkcie Informacji Turystycznej - w Muzeum Ziemi Kościerskiej).

Cykl imprez zamkną uroczystości 11 listopada, wówczas też do kolekcjonerów trafi ostatni element puzzli.

- Dla każdej osoby, która zbierze wszystkie elementy puzzli, przewidujemy okolicznościowy upominek. Mamy nadzieję, że tak inicjatywa spodoba się naszym mieszkańcom i zachęci ich do liczniejszego udziału w naszych imprezach - podsumowuje Ewa Chmielecka.

Do końca przyszłego tygodnia magistrat opublikujemy kalendarz imprez, podczas których będzie można zdobyć elementy układanki.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.