Kościerzyna. 62-latek stracił prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu

środa, 24 stycznia 2018 r., 09:40
fot. archiwum

Blisko dwa promile alkoholu wydmuchał 62-letni mężczyzna, którego kierującego oplem we wtorek zatrzymali kościerscy policjanci. Mieszkańcowi gminy Kościerzyna zatrzymano prawo jazdy.

Do zatrzymania doszło we wtorek około godziny 13.30 na ulicy Drogowców w Kościerzynie. Jak informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński, funkcjonariusze poddali 62-letniego kierującego oplem badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec gminy Kościerzyna wydmuchał blisko dwa promile. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.