Ferie 2018. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na dzieci w Twojej okolicy

wtorek, 23 stycznia 2018 r., 15:31
fot. archiwum

Już w piątek uczniowie po skończonych zajęciach rozpoczną okres dwutygodniowej laby. Na ferie zimowe ośrodki kultury i biblioteki w całym powiecie przygotowały liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Będą warsztaty plastyczne, spektakle teatralne, wyjazdy do kina, zajęcia taneczne, sportowe i wiele innych. Sprawdź, co zaplanowano w Twojej gminie.

Kościerzyna

Zajęcia artystyczne, lekcje samoobrony czy warsztaty muzyczne - tak zapowiada się pierwszy tydzień ferii w Kościerskim Domu Kultury. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 7 do 12 lat. W programie: zajęcia artystyczne (szycie maskotek, maski karnawałowe), zajęcia z samoobrony (Kościerski Klub Karate), warsztaty muzyczne, wspólne czytanie bajek, spektakl teatralny "Książę i żebrak", ognisko z kiełbaskami, zabawa karnawałowa, obiady.

W drugim tygodniu na wspólne spędzenie ferii najmłodszych mieszkańców miasta zaprasza Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica" w Kościerzynie. W programie: fartuszki kaszubskie (poniedziałek), wypiekanie kulki kaszubskiej (wtorek), produkcja swojskiego masła (środa), miotły chruściane (czwartek) oraz pulki w ognisku ze śmietaną (piątek). Zajęcia będą odbywały się w godzinach od 11. do 13.

Z kolei na sportowe ferie Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają dzieci od szóstego roku życia. W programie między innymi gry i zabawy sportowe oraz nauka jazdy na łyżwach i gry w hokeja. W poniedziałek oraz piątek zajęcia odbędą się w godzinach od 9. do 11. na Lodowisku Miejskim przy SP nr 6, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 19, natomiast we wtorek, środę i czwartek w godz. od 10.0 do 12. przy Stadionie Miejskim, ul. Kamienna 7. Sportowe ferie potrwają od 29 stycznia do 2 lutego.

Gmina Kościerzyna

Zakład Oświaty przygotował na pierwszy tydzień ferii zajęcia opiekuńcze z atrakcjami dla dzieci, które odbywać się będą we wszystkich szkołach. W programie m.in. wyjazd do kina i na basen, gry terenowe i ognisko oraz zajęcia sportowe. Na drugi tydzień ferii z kolei Zakład Sportu, Kultury i Turystyki zaprasza na zajęcia rekreacyjno-sportowe w Łubianie (CSiR), w Nowym Klinczu (sala gimnastyczna), w Skorzewie (hala sportowa). Z kolei otwarte zajęcia na hali w Wielkim Klinczu prowadzić będzie UKS Stolem. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w godzinach od 11. do 14.

Stara Kiszewa

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Starej Kiszewie wraz z tamtejszą parafią zapraszają do spędzenia aktywnych ferii w drugim tygodniu zimowej przerwy szkolnej na Gminnej Hali Sportowej. W poniedziałek, 5 lutego zaplanowano otwarte mistrzostwa parafii w piłkę nożną halową oraz gminny turniej szachowy. We wtorek odbędą się mistrzostwa w tenisie stołowym, zajęcie rekreacyjne dla dzieci i młodzieży, w tym taniec nowoczesny i zumba kids oraz warsztaty tworzenia mydełek. W środę organizatorzy zapraszają na turniej siatkówki i warsztaty carvingowe, w czwartek na zajęcia rekreacyjne ("W naszej bajce" z Patrycją Tomasik) oraz turniej FIFA, z kolei na piątek, 9 lutego zaplanowano gminny konkurs gimnastyczny, warsztaty łucznictwa sportowego oraz animacje z Fabryką Imprezy.

Nowa Karczma

Na zajęcia podczas ferii zimowych zaprasza również Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Nowej Karczmie. W poniedziałek, 29 stycznia w sali GOKSiR-u o godz. 11 odbędą się warsztaty mydlarskie, w środę 31 stycznia na godzinę 16.30 przewidziano teatrzyk "Książę i żebrak", z kolei w piątek, 2 lutego o godzinie 11. turniej gry w uno. W drugi tydzień ferii organizatorzy zapraszają 7 i 8 lutego. W środę o godzinie 16.30 odbędzie się teatrzyk "Skrzat Titelitury", z kolei w czwartek o godzinie 12. na hali sportowej w Nowej Karczmie będą miały miejsce warsztaty łucznictwa.

Liniewo

Zajęcia plastyczne, karaoke, wyjazdy do kina, na lodowisko, czy plac zabaw - tak ferie zimowe spędzą nie tylko mali mieszkańcy gminy Liniewo, dla których feryjny wypoczynek zaplanowali Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Biblioteka Publiczna w Liniewie. Pierwszy tydzień ferii rozpocznie wspólne pieczenie ciasteczek, na wtorek zaplanowano wyjazd do kina, środę wyjazd na plac zabaw "Smyk" w Nowej Karczmie, czwartek wspólne śpiewanie, karaoke w bibliotece, natomiast w piątek uczestnicy ferii udadzą się na lodowisko. W poniedziałek, 5 lutego odbędą się zajęcia manualne z Anetą Gajewską, we wtorek turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży (sala gimnastyczna Zespołu Oświatowego w Liniewie) oraz głośne czytanie, kalambury, rebusy, zgadywanki w bibliotece. Na środę zaplanowano wyjazd dla młodzieży i dorosłych do kina, czwartek zajęcia plastyczne z tworzenia walentynkowych upominków, z kolei na zakończenie dwutygodniowego programu feryjnego przewidziano wyjazd na kręgle. Ponadto do 12 lutego w bibliotece można składać prace na konkurs plastyczny "Udane ferie to bezpieczne i zdrowe ferie".

Dziemiany

Zajęcia na ferie dla swoich małych mieszkańców przygotował też Ośrodek Kultury w Dziemianach. W poniedziałek, 29 stycznia placówka zaprasza gimnazjalistów na turniej piłki halowej i czarodziejski bal przebierańców, z kolei we wtorek na warsztaty kulinarne. W środę w ośrodku zapanuje bajkowa atmosfera, w czwartek uczniowie szkół podstawowych rozegrają turniej tenisa stołowego i piłki halowe, a w piątek odbędą się warsztaty garncarskie. Drugi tydzień ferii rozpocznie drugi turniej piłki halowej dla gimnazjalistów. We wtorek, 6 lutego odbędą się kolejne rundy turniejów w piłkę halową dla szkół podstawowych i młodzieży w wieku 15+. W ten dzień będą miały miejsce także warsztaty kulinarne. W środę organizatorzy zapraszają na zumbę kids i bajki, w czwartek turniej piłki halowej szkół podstawowych, natomiast w piątek, 9 lutego na czwarta rundę tenisa stołowego. Ponadto przez cały okres ferii (od poniedziałku do piątku) gry planszowe i tenis.

Wiele

Moc atrakcji na ferie przygotował też Dom Kultury w Wielu, który zaprasza dzieci od wtorku, 30 stycznia do soboty, 10 lutego. W programie między innymi warsztaty tańca nowoczesnego, dyskofrajda, czytanie bajek, warsztaty haftu kaszubskiego, rzeźby w mydle, projekcja bajek, czy turniej tenisa stołowego. Szczegółowy program dostępny tutaj.

Ferie w Muzeum we Wdzydzach

Muzeum we Wdzydzach zaprasza na cykl warsztatów muzealnych. W programie: Gôdómë po kaszëbsku, kaszubskie instrumenty obrzędowe, wyrób kwiatów z papieru, malarstwo na szkle oraz tkactwo, filmy edukacyjne, w tym bajki kaszubskie i z Kociewia oraz dokumentalny film fabularyzowany "Na psa urok". Więcej informacji można znaleźć tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.