Kościerzyna. O bezpieczeństwie podczas ferii

wtorek, 23 stycznia 2018 r., 10:02
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie rozpoczęli działania "Bezpieczne ferie". W piątek spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościerzynie. Funkcjonariusze rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zabawy i wypoczynku w czasie ferii zimowych.

Policjanci zajmujący się problematyką nieletnich naszej komendy rozpoczęli w miniony piątek cykl spotkań z uczniami szkól w powiecie kościerskim. Jako pierwsze z policjantami spotkały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościerzynie. Policjanci udzielili uczniom podstawowych rad i wskazówek, jak bezpiecznie spędzić ferie w domu, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i na co uważać podczas zabawy na śniegu.

Policjanci realizując program "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" zwracali uwagę dzieciom na takie zagadnienia jak bezpieczeństwo na torze saneczkowym, kulig za samochodem, zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte stawy i jeziora oraz używanie elementów odblaskowych i widoczność na drodze.

Młodzież z ciekawością uczestniczyła w zajęciach. Na zakończenie spotkania dostali broszury informacyjne, z których mogą dowiedzieć się jak uniknąć różnych niebezpieczeństw podczas wypoczynku w czasie zimowych ferii.

Dodatkowo policjanci Komendy Powiatowej w Kościerzynie zraszają wszystkich chętnych 31 stycznia br. od godz. 9. do 13. na dzień otwarty komendy. Każdy zwiedzający będzie mógł zobaczyć sprzęt policyjny i jak pracują funkcjonariusze.

KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.