Kościerzyna. Don Vasyl zaczarował Dzień Osób Niepełnosprawnych

poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 20:47
fot. AL

Król muzyki cygańskiej Don Vasyl z zespołem był gwiazdą tegorocznego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Kościerzynie. Tym samym cygańskie rytmy rozbrzmiewały w poniedziałkowy wieczór w Sali Szopińskiego, czarując licznie zgromadzoną publiczność. Sala tradycyjnie wypełniła się po brzegi osobami, które nie tylko przybyły po to, by miło spędzić czas, ale przede wszystkim by wesprzeć charytatywny cel imprezy. Dochód z koncertu zostanie bowiem przeznaczony na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu.

Wyjątkowy poniedziałkowy wieczór mieli okazję spędzić ci, którzy przybyli do Sali Szopińskiego w Kościerzynie. Odbyła się tam bowiem kolejna już edycja Dnia Osób Niepełnosprawnych.

- Głównym celem organizacji Dnia Osób Niepełnosprawnych jest przede wszystkim integracja środowisk, uhonorowanie i sprawienie radości osobom niepełnosprawnym, które na co dzień zmagają się z wieloma problemami i trudnościami. Chcielibyśmy również, by rosła świadomość tego, że osoby z niepełnosprawnościami mogą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym - mówił Zbigniew Stencel.

- To dzięki tym wszystkim, którzy zakupili bilet na koncert, możemy likwidować bariery i mamy możliwość finansowego wsparcia mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony właśnie dla nich - dodawała Karina Młodzianowska, opiekunka Rady Seniorów Miasta Kościerzyna.

Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu nie tylko tego dnia zasiedli na widowni, ale w podziękowaniu przygotowali dla wszystkich uczestników uroczystości drobne upominki oraz zaśpiewali piosenkę.

Po artystach z Cisewia na scenie pojawił się Don Vasyl z zespołem. Król muzyki cygańskiej oczarował licznie zgromadzoną publiczność, która nie raz nagradzała jego występ gromkimi brawami.

Głównym organizatorem Dnia Osób Niepełnosprawnych była Rada Seniorów Miasta Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.