Stara Kiszewa. IV Koncert Kolęd

poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 10:18
fot. AL

W niedzielne popołudnie w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie rozbrzmiewały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Wszystko za sprawą odbywającego się tam IV Koncertu Kolęd, podczas którego wystąpiło aż trzynaście zespołów.

Już po raz czwarty w Starej Kiszewie odbył się koncert kolęd. W tym roku na scenie Gminnej Hali Sportowej prezentowały się zespoły, chóry szkolne i schole. Łącznie aż 13 grup. Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w ich wykonaniu spotkały się z gromkimi brawami licznie zgromadzonej publiczności.

W IV Koncercie Kolęd wzięli udział: Chór Szkolny "Tęczowe Iskierki" ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II ze Skarszew, Chór Szkolny "Polaszki" z Zespołu Szkół w Starych Polaszkach, Schola "Iskierki" ze Starej Kiszewy, Zespół "Gwiazdki" ze świetlicy wiejskiej w Starych Polaszkach, Zespół młodzieżowy z Zespołu Kształcenia i Wychowania im. Jana Pawła II ze Starej Kiszewy, Zespół "Promyczki Papieża" za parafii w Kamionce, Zespół "Gaudens" z Zamku Kiszewskiego, Schola "Któż jak Bóg" z parafii św. Michała Archanioła ze Skarszew, Zespół "Apostolskie Nutki" z parafii Stara Kiszewa, Zespół "Angelicus" z parafii Stara Kiszewa, Zespół "Benedictus" ze Skarszew, Chór "Espero" z Zamku Kiszewskiego. Na zakończenie koncert dał Zespół "Zbudowani na Chrystusie" z parafii pw. Miłosierdzia Bożego ze Starogardu Gdańskiego.

Wszystkie zespoły nagrodzone zostały statuetkami.

Organizatorami IV Koncertu Kolęd byli parafia pw. św. Marcina w Starej Kiszewie oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.