Łubiana. Policjanci spotkali się z pierwszoklasistami

piątek, 19 stycznia 2018 r., 10:18
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Policjanci z kościerskiej komendy spotkali się we wtorek z dziećmi ze szkoły podstawowej w Łubianie. W trakcie wizyty funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania po drogach i wręczyli im odblaski mające poprawić bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci zajmujący prewencją kryminalną spotkali się we wtorek z dziećmi klas I ze szkoły podstawowej w Łubianie. Funkcjonariusze instruowali najmłodszych jak bezpiecznie poruszać się po drodze, do czego służą odblaski i kamizelki odblaskowe, dlaczego należy jeździć w fotelikach samochodowych i jak przechodzić bezpiecznie po przejściach dla pieszych.

Przedszkolaki dowiedziały się również, jakie są numery alarmowe i jak dzwonić, gdy potrzebna jest pomoc policjantów, strażaków albo pogotowia. Dzieci bardzo ochoczo uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, pytały o wyposażenie policjantów w kajdanki i pistolety.

KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.