Liniewo. Pożar w magazynie. Spłonął dostawczy mercedes

środa, 17 stycznia 2018 r., 08:52
fot. archiwum

Cztery zastępy straży pożarnej walczyły we wtorkową noc z pożarem, do którego doszło w Liniewie. Spłonął tam dostawczy mercedes, który znajdował się wewnątrz magazynu z materiałami budowlanymi.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kościerzynie otrzymał we wtorek około godziny 22.45. Na miejsce skierowano dwa zastępy OSP Liniewo, OSP Lubieszyn oraz JRG Kościerzyna.

Jak informuje rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie, kpt Jacek Szyszka, po przybyciu na miejsce okazało się, że ogniem objęty jest dostawczy mercedes znajdujący się wewnątrz magazyny z materiałami budowlanymi. Dzięki natychmiastowym i sprawnym działaniom strażakom udało się ograniczyć pożar. Mimo to spaleniu poza pojazdem uległo też około 30 sztuk płyt OSB, papa, czy wełna izolacyjna. Wstępnie straty oszacowano na około 20.000 zł.

Akcja gaśnicza trwała niespełna dwie godziny.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.