Odznaczenia dla policyjnych krwiodawców. Ich klub HDK ma już rok

poniedziałek, 15 stycznia 2018 r., 14:35
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

19 - tyle oddanych litrów krwi na swoim koncie mają kościerscy policjanci, którzy właśnie świętują pierwszy rok działalności swojego Klubu HDK. Piątkowe spotkanie było więc okazją do podsumowania tego czasu, jak i podziękowania i odznaczenia zasłużonych stróżów prawa na rzecz ratowania życia poprzez dzielenie się cząstką siebie.

W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie odbyło się spotkanie członków istniejącego przy tej jednostce Klubu Honorowych Dawców Krwi. Poza policyjnymi krwiodawcami wzięli w nim udział między innymi Krzysztof Chrapkowski - Przewodniczący Rejonowej Rady HDK PCK w Kościerzynie, Jadwiga Zwara - Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Kościerzynie oraz mł. kpt. Radosław Zwara - Prezes Klubu HDK PCK przy KP PSP w Kościerzynie.

Policyjny Klub HDK powstał w styczniu ubiegłego roku, a więc piątkowe spotkanie było okazją do podsumowania jego rocznej działalności.

- Pierwszy rok naszej działalności oceniam pozytywnie. Było to na pewno nowe doświadczenie zarówno dla mnie, jak i pozostałych członków klubu. Łącznie udało się oddać 19 litrów krwi, co uważam za dobry wynik. Nadal będziemy kontynuować swoją działalność. Będziemy uczestniczyć w zorganizowanych akcjach cyklicznych oddawania krwi, jak również tych zwołanych w razie potrzeby. Jesteśmy po to, aby pomagać - mówi mł. asp. Michał Grota, Prezes Klubu HDK PCK przy Komedzie Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Poza zbiórkami członkowie klubu propagują także oddawanie krwi wśród młodzieży.

Uroczystość była doskonałą okazją do uhonorowania zasłużonych krwiodawców oraz pogratulowania wszystkim i podziękowania im za bezinteresowną chęć dzielenia się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew.

Uhonorowani krwiodawcy:

Odznaczeni odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia zostali:
asp. szt. Seweryn Ugowski
asp. szt. Leszek Borowicki
sierż. szt. Grzegorz Krzyżanowski
mł. asp. Michał Grota

Odznaczeni odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia zostali:
podkom. Rafał Hewelt
asp. Leszek Litwiński
mł. asp. Artur Felskowski
sierż. szt. Daniel Chocha

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.