Chciał wskoczyć pod pociąg - uratowali go policjanci

poniedziałek, 15 stycznia 2018 r., 11:28
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Zadzwonił na Policję. Powiedział, że zamierza popełnić samobójstwo. Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa. Ustalono miejsce przebywania 32-latka i zaopiekowano się nim do momenty przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

W niedzielę około godziny 16.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odebrał telefon od mężczyzny, który poinformował go, że chce skoczyć pod pociąg.

- Po otrzymaniu tego zgłoszenia policjanci natychmiast zaczęli ustalać, kto i z jakiego miejsca dzwoni. Dyżurny wysłał na miejsce patrol dzielnicowych, którzy ustalili, że mężczyzna obecnie przebywa w mieszkaniu w Kościerzynie i planuje samobójstwo. Funkcjonariusze zaopiekowali się nim do czasu przybycia karetki pogotowia. Policjanci przekazali 32-latka ratownikom medycznym. Mieszkaniec naszego miasta obecnie przebywa pod opieką lekarzy - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

- Ochrona życia, zdrowia i mienia obywateli to jedno z podstawowych zadań policjantów. Doświadczenie nie raz pokazuje, że czuwając nad bezpieczeństwem potrzebna jest szybkość działania - dodaje.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.