W Wielkim Klinczu też świecą przykładem

poniedziałek, 15 stycznia 2018 r., 11:20
fot. AL

Mieszkańcy kolejnej miejscowości w gminie Kościerzyna świecą przykładem. To wspólna akcja kościerskiego samorządu i Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. W niedzielny wieczór funkcjonariusze odwiedzili Wielki Klincz, by rozdać mieszkańcom opaski odblaskowe. Warto bowiem pamiętać, że nawet mały, umieszczony w widocznym miejscu odblask, może uratować życie!

- W okresie jesienno-zimowym zmrok na drogach zapada bardzo szybko, a piesi stają się słabo widoczni dla kierowców. W ramach poprawy bezpieczeństwa w niedzielę dzielnicowi z kościerskiej komendy odwiedzili trzeci kościół z gminy Kościerzyna, znajdujący się w miejscowości Wielki Klincz - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej Policji.

- Celem spotkania było przypomnienie przede wszystkim młodym słuchaczom podstawowych zasad bezpieczeństwa i określonych zachowań prowadzących do uniknięcia zagrożeń podczas poruszania się na jezdni i w pobliżu niej - dodaje.

Funkcjonariusze pionu prewencji omówili zasady, które powinny być przestrzegane na drodze oraz zachęcali do noszenia elementów odblaskowych. Po wyjściu z kościoła wszyscy uczestnicy mszy otrzymali paski odblaskowe przekazane przez UG Kościerzyna.

Policjanci przypominają: widzieć - to nie to samo co być widocznym, a noszenie odblasków przez pieszych poruszających się po zmroku przy drogach poza obszarem zabudowanym nie jest tylko wymogiem prawa, ale i wyrazem odpowiedzialności i troski o własne życie i zdrowie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.