Padł orkiestrowy rekord! Blisko 130.000 zł od mieszkańców powiatu dla WOŚP!

poniedziałek, 15 stycznia 2018 r., 10:11
fot. AL

Mieszkańcy powiatu kościerskiego nie szczędzili pieniędzy wrzucanych do orkiestrowych puszek i nie żałowali grosza także podczas licznych licytacji. I udało się! Kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kościerskiem przejdzie do historii. Wspólnie udało się zebrać niemal 130.000 zł!

Kościerzyna

Kościerski sztab liczył w tym roku około 500 wolontariuszy, którzy od wczesnych godzin porannych kwestowali na ulicach Kościerzyny, ale też w innych miejscowościach powiatu. Po południu na Rynku nie brakło pokazów oraz licznych licytacji. Łącznie Kościerzacy wsparli tegoroczny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą 105.450 zł! Jest to kolejny rekord kościerskiego sztabu. Przed rokiem uzbierano tu 102.456 zł, 50 euro i dwa precjoza.

Fotorelację z Finału w Kościerzynie można obejrzeć tutaj.

Na rzecz kościerskiego sztabu kwestowano też w Liniewie, gdzie poza zbierającymi do puszek wolontariuszami zorganizowano koncert noworoczny. Liniewskim wolontariuszom udało się zebrać kwotę 4.569 zł 87 gr, a więc nieco więcej niż przed rokiem. Fotorelację z Finału w Liniewie można obejrzeć tutaj.

Atrakcji nie zabrakło też w Lipuszu, gdzie wolontariusze także zbierali dla sztabu w Kościerzynie. Lipuscy wolontariusze pobili ubiegłoroczny rekord. W tym roku zebrali do puszek 7.451,03 zł oraz 34,29 euro, 20 funtów i 11 pensów angielskich. Przed rokiem od mieszkańców Lipusza dla WOŚP trafiło niemal 6.500 zł. Fotorelację z orkiestrowego Podglądania Morsów w Lipuszu można obejrzeć tutaj.

Gmina Nowa Karczma

Tradycyjnie kwestujących na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariuszy można spotkać także na ulicach gminy Nowa Karczma. W tym roku do puszek zbierało tam 30 osób. Łącznie uzbierali kwotę 6.535,15 zł.

Gmina Karsin

Po raz kolejny Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała także w gminie Karsin. Tutejszy sztab liczył 19 wolontariuszy, którzy od wczesnych godzin porannych kwestowali na ulicach Karsina, Wiela i Osowa. Po południu odbyły się orkiestrowe imprezy. Nie zabrakło też licznych licytacji oraz strażackich pokazów. W sumie na terenie całej gminy udało się zebrać aż 16.807 zł. Tym samym padł kolejny rekord. Przed rokiem do WOŚP od mieszkańców gminy Karsin trafiła kwota 11.850 zł.

- Finał wyszedł rewelacyjnie. Z samych licytacji w Karsinie udało się zebrać ponad 5.000 zł. Jesteśmy zmęczeni, ale zadowoleni - podsumowuje Jerzy Głowacki, szef karsińskiego sztabu.

Fotorelację z Finału w gminie Karsin można obejrzeć tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.