26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak było w Kościerskiem

niedziela, 14 stycznia 2018 r., 23:20
fot. AL

Trwa wielkie liczenie. Za nami 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W powiecie kościerskim na rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków kwestowało aż około 600 wolontariuszy. Poza kwestami do puszek odbyło się też wiele innych orkiestrowych atrakcji, a więc wiele okazji do wsparcia tegorocznego szczytnego celu tej wieloletniej pięknej inicjatywy, która rokrocznie jednoczy miliony Polaków. Sprawdź, jak zagrała orkiestra ofiarnych serc w Kościerskiem.

Kościerzyna - fotorelacja

Liczne licytacje, koncerty, pokazy karate - między innymi takie atrakcje czekały na wszystkich tych, którzy 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spędzili na kościerskim rynku. Imprezę tradycyjnie zwieńczyło światełko do nieba, a więc widowiskowy pokaz fajerwerków. W sumie w kościerskim sztabie WOŚP kwestowało około 500 wolontariuszy.

Lipusz - fotorelacja
W Lipuszu już po raz kolejny orkiestra zagrała nad Jeziorem Skrzynki Duże, gdzie do lodowatej wody wskoczyło kilkudziesięciu morsów. Licznie zebrani mieszkańcy gminy mieli okazję więc obserwować kąpiel miłośników zimowych temperatur wody, jak i wrzucić do puszek swoją cegiełkę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Liniewo - fotorelacja
Jak co roku w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczestniczy również gmina Liniewa. Od wczesnych godzin porannych na ulicach miejscowości można było spotkać kwestujących do puszek wolontariuszy. Po południe mieszkańcy spotkali się w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekracji, by wysłuchać wyjątkowego koncertu noworocznego.

Gmina Karsin - fotorelacja
Po raz kolejny Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała także w gminie Karsin. Tamtejsi wolontariusze od wczesnych godzin porannych kwestowali na ulicach Karsina, Wiela i Osowa. Po południu zarówno w domu kultury w Karsinie, jak i Wielu i Osowie odbyły się orkiestrowe imprezy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.