"O mały włos nie zderzył się z ciężarówką" - pijany 64-latek zatrzymany przez innych kierowców

piątek, 12 stycznia 2018 r., 12:45
fot. archiwum

Jechał od prawej do lewej, o mały włos nie zderzając się z jadącą z przeciwnego kierunku ciężarówką - relacjonowali świadkowie, którzy ujęli 64-letniego kierującego Audi 80 na K20. Jak się okazało mężczyzna był pijany. Wydmuchał blisko 2 promile alkoholu.

W czwartek około godziny 20. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o tym, że drogą krajową nr 20 nieopodal miejscowości Dobrogoszcz inni użytkownicy ruchu ujęli najprawdopodobniej pijanego kierowcę.

- Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol. Świadkowie relacjonowali, że kierujący Audi 80 64-letni mężczyzna poruszał się drogą od prawej do lewej, w pewnym momencie zjeżdżając na lewy pas ruchu o mały włos nie zderzając się z samochodem ciężarowym. Funkcjonariusze poddali mieszkańca Kościerzyny badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna wydmuchał blisko 2 promile alkoholu - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Mężczyzna nie był w stanie złożyć podpisu. Uskarżał się też na problemy zdrowotne. Przetransportowano go więc do szpitala celem obserwacji - dodaje.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

Pamiętajmy o tym, że pijani kierowcy wiozą śmierć. W tym przypadku nie doszło do tragedii dzięki odpowiedzialnej, obywatelskiej postawie innych kierowców, mieszkańców Bytowa i Gdańska.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.