Gdzie się bawić w Karnawale?

środa, 10 stycznia 2018 r., 16:31
fot. internet/www.pixabay.com

Trwa Karnawał. To wyjątkowy czas wypełniony zabawą, radością i hucznymi imprezami. To doskonały moment, by zebrać grupę przyjaciół i wybrać się wspólnie na bal. Oddając się beztroskim tańcom, przy pysznym jedzeniu będzie można na chwilę oderwać się od codzienności. Tym, którzy nie wiedzą, gdzie się wybrać podpowiadamy.

Przyjmuje się, że karnawał rozpoczyna się w Święto Trzech Króli. Kończy się we wtorek o północy, przed Środą Popielcową, kiedy to rozpoczyna się Wielki Post. W tym roku potrwa dokładnie 39 dni. Karnawał, zwłaszcza ten w Wenecji czy w Rio de Janeiro, to czas wypełniony fantastycznymi imprezami. Okres hucznych kolorowych zabaw, tańców i radości. By poczuć klimat tych chwil wcale nie musimy kupować biletu do Włoch czy do Brazylii. Na Kaszubach nie brakuje miejsc, gdzie w Karnawale organizowane są liczne bale, a także imprezy tematyczne.

Kościerzyna

Hotel Gryf w Kościerzynie w karnawale planuje zorganizować dwie imprezy - 27 stycznia i 10 lutego. Na styczniowym balu pojawią się takie atrakcje jak ścianka zdjęciowa, noworoczne wróżby, konkurs i loteria. Dla każdego gościa przewidziano niespodziankę. Dla wszystkich gości którzy przyjdą przebrani - niespodzianka - 0,5 l wódki na parę. Podczas styczniowej imprezy gości bawić będzie DJ Lutek, natomiast w lutym W karnawałowym menu m.in. pikantne pałeczki z kurczaka, panierowana pierś z kurczaka z ananasem i żurawiną, zraziki wieprzowe po kościersku. Koszt udziału w imprezie 89 zł/osoba.

Stara Kiszewa

3 lutego Bal Karnawałowy organizuje Karczma Viking. Zabawę w tanecznej atmosferze poprowadzi Dj Waldzior. W imprezowym menu m.in. żurek na swojskim zakwasie. Rolada wieprzowa duszona w sosie własnym, kurczak w panierce sezamowej czy chlebki pita z nadzieniem. W menu z zakąsek zimnych m.in. łosoś w sosie chrzanowym, terrina z kaczki, studzienina z golonki, carpaccio z buraka i smalec Vikinga. Koszt biletu to 120 zł za osobę. Chętni mogą skorzystać również z bazy noclegowej Karczmy. Koszt wynajęcia dwuosobowego pokoju ze śniadaniem to 170 zł.

Kartuzy

Jak co roku, w Karnawale, bal odbędzie się również w Restauracji Złota Jesień. Tegoroczną imprezę zaplanowano na 10 lutego. W związku z przypadającym w tym okresie Świętem Zakochanych, zabawa będzie miała charakter walentynkowo-karnawałowy. Mile widziane są więc zarówno pary, jak i większe grupy przyjaciół i znajomych. O świetną zabawę zadba profesjonalny DJ. Nie zabraknie też finezyjnych dań z menu skomponowanego specjalnie na tę imprezę przez zespół doświadczonych kucharzy Złotej Jesieni. Organizatorzy gwarantują wspaniałą zabawę do białego rana. Koszt udziału w balu to 120 zł za osobę.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.