Szczęśliwy finał poszukiwań 28-latka

środa, 10 stycznia 2018 r., 12:05
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Wyszedł z zaparkowanego samochodu i udał się do lasu. Gdy nie wracał przez pół godziny, powiadomiono policję. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania. Do pomocy wezwano też strażaków. Szczęśliwie 28-latek szybko się odnalazł.

We wtorek kościerscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że pół godziny wcześniej z samochodu zaparkowanego na trasie Dziemiany-Piechowice wyszedł 28-letni mieszkaniec Gdańska i udał się w nieznanym kierunku.

- Funkcjonariusze natychmiast zorganizowali poszukiwania. Zapadające ciemności mogły uniemożliwić odnalezienie zaginionego. Na zewnątrz panowała minusowa temperatura. Kilkunastu policjantów wspólnie ze strażakami poszukiwało mężczyzny w pobliżu miejsca, skąd wyszedł - informuje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

- Ze względu na rozległy teren leśny, na którym prowadzono działania, wykorzystano psa tropiącego i kamerę termowizyjną, którą dysponowali strażacy. Metr po metrze zaczęto przeszukiwanie kompleksu leśnego w kilku kierunkach jednocześnie. Około godziny 17.30 jeden z patroli, nieopodal miejscowości Piechowice, odnalazł poszukiwanego 28-latka. Funkcjonariusze udzielili mu pomocy - kontynuuje.

Do działań poszukiwawczych skierowano strażaków-ochotników z OSP Raduń, OSP Dziemiany, OSP Piechowice, OSP Kalisz oraz OSP Trzebuń.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.