Sprawdź, w które soboty będziesz mógł oddać krew

środa, 10 stycznia 2018 r., 11:29

Aż w pięć sobót w 2018 roku będzie można podzielić krwią, a więc płynem dającym nadzieję i ratującym życie. Pierwsza okazja nadarzy się już w sobotę, 3 lutego. Ponadto w kościerskiej stacji krwiodawstwa najcenniejszym lekiem można dzielić się od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem 15 stycznia.

Krew jest towarem deficytowym. Najcenniejszym lekarstwem, którego nie da się zastąpić. Ogromna ilość wypadków i zabiegów chirurgicznych powoduje, że krew jest potrzebna co minutę, średnio dla jednej na dziesięć osób przebywających w szpitalu. Oddanie krwi zajmuje zwykle kilkanaście minut, a jedna jednostka krwi może uratować życie nawet trzem osobom.

Tym ratującym życie płynem można dzielić się od poniedziałku do piątku w oddziale terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kościerzynie (przy Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie) w godzinach od 7.15 do 12.45 (punkt będzie nieczynny w poniedziałek, 15 stycznia).

Z uwagi na to, że nie wszyscy krwiodawcy mogą pozwolić sobie na oddawanie krwi w dni powszednie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku wyszło z inicjatywą sobotnich akcji oddawania krwi, które zapoczątkowane w ubiegłym roku spotkały się ze sporym zainteresowaniem honorowych dawców krwi.

W tym roku stacja krwiodawstwa w Kościerzynie będzie czynna aż przez pięć sobót. Pierwsza sobotnia szansa na uratowanie komuś życia nadarzy się już 3 lutego. Kolejne zaplanowano na 21 kwietnia, 23 czerwca, 8 września i 17 listopada (rejestracja dawców w godzinach 7.15 do 11.30).

Jeśli zastanawiasz się czy warto oddać krew, przyjdź do Punktu Krwiodawstwa w Kościerzynie i rozwiej swoje wątpliwości! Oddając krew, ratujesz życie!

Więcej informacji o tym, jak zostać dawcom oraz dlaczego warto oddawać krew znajdziesz na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.