Będzie ślisko - uważajcie na drogach i chodnikach!

wtorek, 9 stycznia 2018 r., 17:40
fot. archiwum

Nad ranem w Pomorskiem ma padać marznący deszcz. W zwiąku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Komunikat obowiązuje od godziny 3. do 21 w środę. Uważajcie zarówno poruszając się po drogach, jak i chodnikach!

- W środę, 10 stycznia od godziny 3. do 21. prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz częściowo zachodniopomorskiego.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85 proc.

W związku z prognozowaną gołoledzią, a co za tym idzie trudnymi warunkami na drogach, służby apelują do osób poruszających się pojazdami, aby dostosowały technikę jazdy oraz prędkość do warunków na drogach. Warto pamiętać także o tym, że gołoledź może pojawić się na drodze nawet kiedy temperatura jest dodatnia, między innymi w lasach, w pobliżu zbiorników wodnych, a także i na mostach oraz wiaduktach.

Szczególną ostrożność powinni zachować także piesi. Osoby starsze nie powinny bez potrzeby wychodzić z domu, gdyż na śliskich chodnikach grozi to upadkiem i bolesnym urazem kończyn.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.