Karsin. Zabezpieczona ciecz to odpady po produkcji lakierów

wtorek, 9 stycznia 2018 r., 10:32
fot. archiwum/KWP Gdańsk

Najprawdopodobniej szlam poprodukcyjny z produkcji lakierów znajduje się w pojemnikach, które przywieziono w czwartek na teren jednego z opuszczonych przedsiębiorstw w gminie Karsin. Pojemniki zostały zabezpieczone i przetransportowane do bezpieczne miejsce.

- W poniedziałek wszystkie pojemniki z cieczą zostały zabezpieczone przez wyznaczoną firmę i przewiezione w w bezpieczne miejsce. W całości są zabezpieczone do sprawy. Wstępne badania wykazały, że w ciecz znajdująca się w pojemnikach jest zgodna z listem przewozowym, a więc jest szlam poprodukcyjny po produkcji lakierów - informuje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Przypomnijmy, że w czwartek rano na teren nieczynnego zakładu w Karsinie przyjechały dwie ciężarówki wypełnione załadunkiem z pojemnikami z nieznaną cieczą, a także laweta z wózkiem widłowym do jej rozładunku. Jak informował nas nasz Czytelnik na tym terenie już wcześniej zalegały sterty tworzyw sztucznych. Gdy na miejscu pojawili się policjanci trwał już rozładunek. Na teren firmy wezwano również strażaków i prokuratora.

Strażacy sprawdzili, czy nie ma niebezpieczeństwa przedostania się tych substancji do gruntu i możliwego skażenia. Policjanci przesłuchali świadków, wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.