42-latek pod wpływem i bez uprawnień

wtorek, 9 stycznia 2018 r., 10:16
fot. archiwum

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień odpowie 42-latek, którego w nocy jadącego fiatem na trasie Liniewo-Sobącz zatrzymali policjanci. Mężczyzna wydmuchał ponad promil alkoholu. Policjanci przypominają o możliwości sprawdzeniu swojego stanu trzeźwości przed jazdą. Z takiej sposobności tylko po noworocznym weekendzie skorzystało 120 osób.

Do zatrzymania doszło w nocy z poniedziałku na wtorek około godziny 2. Jak informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński, Policjanci Posterunku w Liniewie zatrzymali do kontroli Fiata Grande Punto, za kierownicą którego siedział 42-letni mężczyzna.

Funkcjonariusze poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wydmuchał ponad promil alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

Jak podaje, asp. Piotr Kwidziński, po noworocznym weekendzie stan trzeźwości w Komendzie Powiatowej Policji w Kościerzynie sprawdziło około 120 osób, minionej niedzieli z kolei 30 kierowców. Z pewnością taka postawa świadczy o rozsądku i odpowiedzialności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.