Kościerska Huta. Ciężarówka uszkodziła dystrybutor z gazem

poniedziałek, 8 stycznia 2018 r., 15:01
fot. nadesłane/KP PSP Kościerzyna

W piątkowe popołudnie strażacy interweniowali na stacji benzynowej w Kościerskiej Hucie. Samochód ciężarowy z naczepą zahaczył tam o dystrybutor z gazem, przewracając go.

Zgłoszenie o zdarzeniu dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kościerzynie otrzymał w piątek po godzinie 17.

- Samochód ciężarowy z naczepą zahaczył o dystrybutor LPG, co spowodowało jego przewrócenie. Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia instalacji. Wszystkie narzędzia bezpieczeństwa zadziałały prawidłowo. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu obecności gazu w powietrzu oraz sprawdzeniu zaworów - mówi kpt. Jacek Szyszka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie.

Działania strażaków trwały nieco ponad godzinę, a uczestniczyły w niej trzy zastępy z JRG Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.