Interesujące miejsca w Polsce

poniedziałek, 8 stycznia 2018 r., 12:40
fot. nadesłane

W Polsce jest bardzo dużo ciekawych miast do zwiedzania. W dzisiejszych czasach do spełnienia naszych marzeń wystarczy posiadanie auta i GPS. Warto również zaopatrzyć się w książki z ciekawymi miastami. Teraz tylko wybrać odpowiedni termin, zabrać pieniążki przeznaczone na ten cel i ruszać w drogę.

Ciekawe miasta w Polsce

Przed odwiedzeniem pięknych i wyjątkowych miast często zwracamy uwagę na atrakcje według portalu http://rozeznany.pl/. Często w miastach same kościoły i klasztory nie wystarczą, by odwiedzić to miasto. Dużo częściej zwracamy uwagę na zamki otwarte dla zwiedzających, dworki, pałace. Jak i również na muzea, kopalnie, Ratusz oraz na wszelakie wędrówki szlakami. Zwracamy również uwagę na możliwość wyjścia wieczorem, by się zrelaksować przy dobrym regionalnym jedzeniu i piwku.

W tym artykule przedstawiamy pięć najpiękniejszych miast w Polsce.

• Kraków (województwo małopolskie)

Z polskich miast najczęściej odwiedzany jest Kraków. W tym mieście mamy dużo zabytków do zwiedzania, jak i również mnóstwo dobrych knajp. Niepowtarzalna aura Krakowa przyciąga jak magnes nie tylko Polaków, ale i również obcokrajowców.

Warto tu przyjechać i zwiedzić takie zabytki jak: Zamek Królewski na Wawelu, Podziemia Rynku. Kościół Mariacki, Muzeum Historyczne miasta Krakowa. Jak i również Żydowski Kazimierz, Rynek Główny, Smocza Jama, a także wiele innych ciekawych miejsc.

• Wrocław (województwo dolnośląskie)

Wrocław to miasto leżące nad Odrą. Wrocław jest jednym z najciekawszych i najpiękniejszym z miast w Polsce. Bardzo atrakcyjny dla mieszkańców i przyjeżdżających w to miejsce turystów. Wrocław zachwyci każdego piękną architekturą, uroczymi zakątkami, zabytkami. Oraz dużym wyborem knajp, jak i ośrodków kulturalnych i rekreacyjnych.

Chętnie przyjeżdżają tu turyści z całej Polski, jak i zagranicy. Najbardziej urokliwym miejscem we Wrocławiu jest Rynek. To miejsce tętni życiem. Uwagę również przykuwa Ratusz znajdujący się wśród zabytkowych kamienic. W środku możemy zwiedzić Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, Muzeum Miejskie oraz najstarszą restaurację - Piwnica Świdnicka. Będąc tu nie można przegapić archikatedry Św. Jana Chrzciciela w Ostrowie Tumskim, jak i słynnej Panoramy Racławickiej.

Inne atrakcje, które warto zobaczyć z dziećmi lub samemu to: Ogród Japoński, Sky Tower, ZOO, Afrykarium, Kraina Miniatur, Hala Stulecia, Pergola. To są jedne z nielicznych atrakcji Wrocławia. Dlatego warto co roku odwiedzać to miejsce.

• Bełchatów (województwo łódzkie)

Bełchatów jest to niewielka miejscowość w województwie łódzkim. Przede wszystkim warto tu przyjechać i zwiedzić największą w Polsce Kopalnie Węgla Brunatnego. Piękne tereny Bełchatowa i okolic zachęcają do pieszych, jak i rowerowych wycieczek. Warto również odwiedzić Dwór Olszewskich, Plac Narutowicza, PGE Giganty Mocy. Jak i również na Górze Kamieńsk znajduje się najdłuższy stok narciarski. W okresie letnim również udostępniony jest tor saneczkowy, jak i również szlaki rowerowe. Na Górze Kamieńsk i wokół niej wytyczono 42 km tras rowerowych. W najbliższych okolicach Bełchatowa mamy do zwiedzenia dworki, kościoły, bunkry, jak i również tarasy widokowe.

• Malbork (województwo pomorskie)

Malbork jest miejscem gdzie znajduje się najmniej zniszczony zamek. W tym miejscu oprócz zamku warto odwiedzić deptak. Jest to trasa spacerowa, która biegnie wzdłuż ulicy Kościuszki przez Plac Kazimierza Jagiellończyka. Aż do znajdującej się tam fontanny. Fontanna zbudowana jest w kształcie tarczy rycerskiej i miecza. W okresie letnim wyświetlane są świetlne pokazy - "tańczącej wody" w rytmie muzyki. Otwierane są również Sklepy Cynamonowe. W tym miejscu znajduje się strefa handlowa. Możemy się tam zaopatrzyć w regionalne produkty. Nieopodal Placu Narutowicza znajduje się makieta z zamku krzyżackiego. Idąc w stronę Starego Miasta zobaczymy liczne zabytki. Zaczynając od Bramy Garncarskiej a kończąc na szesnastowiecznym wiecznym kościele. Inne atrakcje Malborka to park linowy i Dinopark.

• Warszawa (województwo mazowieckie)

Warszawa to piękna stolica Polski. Znajdziemy sporo atrakcji i zabytków. Warto zwiedzić to niezwykłe miasto. Ponieważ mamy tu zabytkowe budowle: pałace, kościoły, gmachy. Gdzie w czasie wojny zostały zniszczone, a w późniejszych latach odnowione. Piękne zabytki urzekną każdego turystę. Zwiedzanie warto zacząć od Starówki. Została ona wpisana na listę UNESCO.

Całej w Warszawy w weekend nie zwiedzisz. Dlatego warto zorganizować sobie na jej zwiedzenie więcej czasu. Na początku warto zwiedzić najważniejsza zabytki: Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta. Warto również odwiedzić Rynek ze słynną warszawską syrenką, Pałac w Wilanowie, Pałac Kultury i Nauki. Można również zobaczyć Powązki i Barbakan.

Inne atrakcje w Warszawie, które można zobaczyć to: Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Królewskie Łazienki. Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik i Multimedialny Park Fontann.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.