W Skorzewie świecą przykładem

poniedziałek, 8 stycznia 2018 r., 10:54
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

W niedzielę policjanci z kościerskiej komendy gościli na mszy świętej w kościele parafialnym w Skorzewie. Spotkanie odbyło się w ramach działań "Świeć przykładem!", skierowanych do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W okresie jesienno-zimowym zmrok na drogach zapada bardzo szybko, a piesi stają się słabo widoczni dla kierowców. W ramach poprawy bezpieczeństwa, w niedzielę dzielnicowi z kościerskiej komendy i strażnicy gminy Kościerzyna, odwiedzili mieszkańców Skorzewa na mszy świętej w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Celem spotkania było przypomnienie przede wszystkim podstawowych zasad bezpieczeństwa i określonych zachowań prowadzących do uniknięcia zagrożeń podczas poruszania się na jezdni i w pobliżu niej. Funkcjonariusze pionu prewencji omówili zasady, które powinny być przestrzegane na drodze oraz zachęcali do noszenia elementów odblaskowych.

Po wyjściu z kościoła wszyscy uczestnicy mszy otrzymali paski odblaskowe przekazane przez UG Kościerzyna.

nadesłane/KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.