Zgłoś kandydata do tytułu Honorowego Obywatela Gminy Dziemiany

niedziela, 7 stycznia 2018 r., 14:06
fot. internet/UG Dziemiany

Do końca stycznia mieszkańcy gminy Dziemiany mogą składać propozycje kandydatur do tytułu Honorowego Obywatela Gminy Dziemiany. Tytuł ten przyznawany jest raz na kadencję rady gminy. Nadano go już tak wybitnym postaciom jak śp. prof. Edwardowi Brezie, o. Arnoldowi Chrapkowskiemu czy Siostrze Mironie - Barbarze Turzyńskiej.

Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Dziemiany można przyznawać osobie, która poprzez swoją działalność zawodową, społeczną, kulturalną lub w inny sposób rozsławiła gminę Dziemiany, a zarazem nie będąc aktualnie jej mieszkańcem, jest z nią związany.

Propozycje kandydatów mieszkańcy gminy mogą składać do przewodniczącego Komisji Kultury, Sportu i Promocji do 31 stycznia. Propozycje powinny zawierać uzasadnienie z informacjami o zasługach osoby, którą zgłoszono do tytułu i kontakt do niej, a także oraz potwierdzenie, że kandydat wyraził zgodę na przyjęcie nominacji,

Wyboru Honorowego Obywatela dokonuje kapituła, którą tworzą członkowie Komisji Kultury, Sportu i Promocji przy Radzie Gminy w Dziemianach. Tytuł Honorowego Obywatela nadaje rada gminy na wniosek kapituły.

Tytuł zostanie przyznany na uroczystej sesji. Fotografie laureatów są umieszczane w Galerii Honorowych Obywateli Gminy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.