Karsin. 40 ton pojemników z podejrzaną substancją. Nielegalny rozładunek niebezpiecznych cieczy?

piątek, 5 stycznia 2018 r., 15:53
fot. internet/KWP Gdańsk

W czwartek rano na teren jednego z opuszczonych przedsiębiorstw w gminie Karsin przyjechały dwie ciężarówki z transportem baniaków z podejrzaną cieczą. Na miejsce natychmiast wezwano odpowiednie służby - straż, policję i prokuraturę. Na razie nie wiadomo, czy substancje w pojemnikach są niebezpieczne.

O sprawie poinformował naszą redakcję zaniepokojony czytelnik. Z jego relacji wynika, że w czwartek rano na teren nieczynnego zakładu w Karsinie przyjechały dwie ciężarówki wypełnione załadunkiem z pojemnikami z nieznaną cieczą, a także laweta z wózkiem widłowym do jej rozładunku. Jak dodał na tym terenie już wcześniej zalegały sterty tworzyw sztucznych. Gdy na miejscu pojawili się policjanci trwał już rozładunek. Na teren firmy wezwano również strażaków i prokuratora.

- Policjanci przesłuchali świadków, wykonali oględziny i dokumentację fotograficzną. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy - informuje Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie. Jak informuje prokurator rejonowa Agnieszka Respondek, transport odpowiednio zabezpieczono. Na tą chwilę nie wiadomo dokładnie, jakiego rodzaju substancja znajduje się w pojemnikach. Strażacy sprawdzili, czy nie ma niebezpieczeństwa przedostania się tych substancji do gruntu i możliwego skażenia. Po ustaleniu odpowiedniej i bezpiecznej formy transportu pojemniki zostaną przeniesione w inne miejsce. Jak dodała, czynności są w toku. Substancję zbadają powołani w tej sprawie biegli.

Do tematu będziemy wracać.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.