Kościerzyna. Nowa inwestycja drogowa ukończona

wtorek, 2 stycznia 2018 r., 15:42
fot. nadesłane/Jacek Konkol

W Kościerzynie w ostatnich dniach grudnia ukończono kolejną ważną inwestycję drogową. Liczący ponad dwa kilometry odcinek łączy drogę krajową nr 20 z drogą wojewódzką nr 221. Jej budowa kosztowała ponad 8 mln zł.

Pod koniec grudnia w Kościerzynie ukończono prace nad budową drogi we wschodniej części miasta. Liczący 2114 metrów odcinek znajduje się pomiędzy drogą krajową nr 20 (ul. Drogowców), obwodnicą Kościerzyny, drogą wojewódzką nr 221 (ul. Przemysłowa) i drogą gminną ul. Budowlanych. Inwestycja ta w szczególności przysłuży się rozwojowi nowych terenów inwestycyjnych w mieście.

- Droga została zaprojektowana tak, aby otworzyć w Kościerzynie nowe tereny inwestycyjne i zapewnić do nich idealny dojazd, co daje nowe możliwości rozwoju w tym tak ważnych dla mieszkańców nowych miejsc pracy - informuje urząd miasta.

Zadanie zrealizowano w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej Infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019". Koszt robót to ponad 8 mln zł, z czego 3 mln zł pochodziło z budżetu państwa.

- Zakończona inwestycja pn. "Poprawa bezpieczeństwa i dostępności komunikacyjnej poprzez rozbudowę układu drogowego w Kościerzynie łączącego drogę wojewódzką nr 221 z drogą krajową nr 20" ma kluczowe znaczenie dla poprawy dostępności gospodarczej Kościerzyny. Zapewni bezpieczną obsługę komunikacyjną zakładów przemysłowych i usługowych położonych przy w obszarze, gdzie już obecnie zlokalizowane są największe przedsiębiorstwa w mieście. W efekcie przyczyni się do pozyskania kolejnych inwestorów w obszarze "Kościerskiej strefy aktywności gospodarczej" - podkreśla urząd w komunikacie na swojej stronie internetowej.

MD-Z
Info: Urząd Miasta w Kościerzynie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.