Spokojny weekend sylwetrowo-noworoczny w powiecie kościerskim

wtorek, 2 stycznia 2018 r., 13:01
fot. archiwum

Dwóch nietrzeźwych kierujących i jedno zdarzenie losowe z udziałem fajerwerków - tak najkrócej podsumować można świąteczno-noworoczny weekend w powiecie kościerskim. Szczęśliwie obyło się bez poważniejszych zdarzeń.

W Sylwestra około godz. 13.30 w Konarzynach doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem petard.

- 27-letni mężczyzna, znajdujący się w stanie nietrzeźwości odpalił trzymaną w ręku petardę, która eksplodowała mu w dłoni. Wskutek tego mężczyzna doznał obrażeń ręki. Siła wybuchu oderwała mu opuszek palca wskazującego, doszło też do poparzenia kciuka - informuje podkom. Mariusz Perszewski, p.o. rzecznika prasowego kościerskiej policji.

W Nowy Rok natomiast zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców.

Pierwszego z nietrzeźwych kierowców zatrzymano na terenie gminy Liniewo. 25-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego prowadził volkswagena passata mając w organizmie około promila alkoholu. Mężczyzna miał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Tego samego dnia, około godz. 17.30 policjanci zatrzymali kolejnego amatora jazdy na podwójnym gazie na trasie Nowa Karczma -Lubieszyn. 31-letni mężczyzna kierował audi A6, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.