Dni wolne od pracy w 2018 roku - jak będą wyglądały długie weekendy?

poniedziałek, 1 stycznia 2018 r., 13:22
fot. MD-Z

Rozpoczęliśmy kolejny rok. Dla tych, którzy lubią wypoczynek w długie weekendy rok 2018 będzie pod tym względem wyjątkowo korzystny. Już dziś warto sprawdzić, kiedy planować w pracy dni wolne. Tak, by wykorzystując ich jak najmniej można było wypoczywać jak najdłużej.

W 2018 roku na 13 dni świątecznych, ustawowo wolnych od pracy aż dziewięć przypadnie w ciągu tygodnia.

Święto Trzech Króli, obchodzone 6 stycznia w tym roku wypada w sobotę. Za ten dzień przysługuje nam inny dzień wolny. W tym roku Wielkanoc wypada w dniach 1-2 kwietnia.

Okazją do dłuższego wypoczynku będzie weekend majowy. 1 maja przypada we wtorek, natomiast 3 maja w czwartek. W tym układzie wykorzystując zaledwie trzy dni urlopu (30 kwietnia - poniedziałek, 2 maja - środa i 4 maja - piątek) zyskać możemy aż dziewięć dni wolnego od soboty 28 kwietnia do poniedziałku, 7 maja.

Na przełomie maja i czerwca czeka nas jeszcze jeden długi weekend - 31 maja wypada w tym roku Boże Ciało. Biorąc wolne w piątek, 1 czerwca zyskujemy 4 dni urlopu.

Okazja do kolejnego wolnego nadarzy się w sierpniu. W nowym roku 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wypadnie w środę. Możemy więc zaplanować sobie pięciodniowy urlop biorąc dni wolne w poniedziałek i wtorek 13 i 14 sierpnia lub w czwartek i piątek - 16 i 17 sierpnia.

1 listopada, czyli Dzień Wszystkich Świętych wypada w tym roku w czwartek, biorąc urlop w piątek możemy mieć więc cztery dni wolne. Święto Niepodległości 11 listopada w tym roku przypadnie natomiast w niedzielę.

Kolejny dłuższy weekend czeka nas na Boże Narodzenie. Wigilia w tym roku przypadnie w poniedziałek, a kolejne świąteczne dni we wtorek środę. Jeśli wykorzystamy trzy dni urlopu (24, 27 i 28 grudnia) zyskamy aż dziewięć dni wolnych.

Sylwestra 2018 świętować będziemy w poniedziałek, a nowy rok powitamy we wtorek.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.